Jaki materac dla pary?

 

Co jest najważniejsze w sypialni? Oczywiście łóżko. Ze względów estetycznych istotna będzie jego rama i zagłówek, a ze względów zdrowotnych – materac. Jak wybrać ten ostatni, by dwie korzystające z niego osoby mogły spać w warunkach idealnych dla siebie? Oto nasza podpowiedź!

Sypialnia jest pomieszczeniem, którego urządzenie powinno być dla nas najważniejsze. To w tym wnętrzu regenerujemy siły, wypoczywamy – spędzamy w nim przynajmniej 1/3 swojego życia. Zadbajmy więc o to, by zapewnić przyjemny i zdrowy sen na materacu nie tylko sobie, ale również osobie, z którą go dzielimy. Bo czy może być coś ważniejszego niż szczęście w sypialni?

Zobacz materace stworzone dla par >

 

Mój partner w nocy się wierci!

To jeden z najczęściej wskazywanych problemów, które towarzyszą parom w sypialni. Dlaczego tak się dzieje, że odczuwamy drgania, gdy partner zmienia pozycję lub śpi niespokojnie? Jak się okazuje, nie wszystkie materace są wykonane z materiałów, które radzą sobie z amortyzacją ruchów drugiej osoby. Dlatego warto wybierać modele wysokoelastyczne, które uginają się wyłącznie w miejscu nacisku.

Materac dla pary z elastycznością punktową

Taki materac będzie komfortowy dla osób:

  • których partner wstaje wcześniej do pracy,
  • śpiących niespokojnie, często przewracających się z boku na bok,
  • wstających w nocy doA małych dzieci.

Pianka wysokoelastyczna, która eliminuje drgania idealnie dopasowuje się ona do ciała i odzyskuje swój pierwotny kształt za każdym razem, gdy dana osoba wstaje z materaca. Kiedy śpimy, kręgosłup zawsze pozostaje lub układa się w linii prostej.

Zobacz materace wysokoelstyczne > 

 

Razem jest nam zdecydowanie za gorąco!

Sen we dwójkę może być nieprzyjemny, gdy jedna z osób nadmiernie się poci. Temperatura ciała partnera powoduje wzrost temperatury u nas samych. W rezultacie jest nam duszno, gorąco, co latem staje się wręcz nie do wytrzymania.

Sen w optymalnej temperaturze, przyjemnym chłodzie, jest znacznie bardziej komfortowy. Aby stworzyć sobie takie warunki, wybierajmy materace, w których znajduje się albo specjalna warstwa chłodząca, np. pianki żelowe, albo naturalna owcza wełna. Ta ostatnia nie tylko ma właściwości terapeutyczne, ale przede wszystkim odprowadza wilgoć do otoczenia. Nie odczuwamy zatem nadmiaru potu, latem jest nam przyjemnie chłodno, a zimą ciepło. W takich warunkach można się zrelaksować!

 

Dwustronny materac dla pary

 

Chcielibyśmy mieć wystarczająco dużo miejsca na sen – jakich rozmiarów materac wybrać?

Jak duży powinien być materac dla pary? To kwestia indywidualna. Na pewno warto zwrócić uwagę na to, czy produkt ma wzmacniane krawędzie – przy takim wykonaniu zwiększa się powierzchnia użytkowa, a w praktyce można układać się swobodnie, bez obawy o to, że któraś z osób zsunie się z łóżka.

Duże łóżko to komfort snu: możemy się przeciągać, spać w takiej pozycji, jaką najbardziej lubimy. Standardowy materac jednoosobowy ma 90 cm szerokości. Natomiast optymalnym rozwiązaniem dla par jest jedna z trzech wersji szerokości materacy podwójnych – 140 cm, 160 cm i 180 cm. Podczas wyboru weźmy pod uwagę fakt, że im jest on szerszy, tym większy komfort naszego spania. Jeśli jednak nie mamy zbyt dużo miejsca w sypialni, będziemy zmuszeni wybrać mniejszy materac. 

Czy wiesz, że materac powinien być zawsze dłuższy o 20 cm niż wzrost użytkowników oraz – w przypadku modelu dla jednej osoby – szeroki na 90 cm?

 

Czy materac dla pary powinien być twardy, średnio twardy, a może…

Odpowiedź nie jest tak jednoznaczna, jak mogłoby się wydawać. W przekonaniu wielu osób – nie zawsze słusznym – im twardszy materac, tym lepiej. Tymczasem podłoże do snu nie może być ani za miękkie, ani przesadnie twarde. Idealnie dobrany model materaca to taki, który jest dopasowany do wagi śpiących na nim osób.

Aby materac mógł się dopasowywać z jednej strony do wagi cięższej osoby, a z drugiej do lżejszego partnera, każda ze sprężyn budujących jego strukturę powinna znajdować się w osobnym pokrowcu. Dzięki temu będą one pracować niezależnie. Taką konstrukcję posiadają materace sprężynowe kieszeniowe, które dostępne są w naszej ofercie.

 

Materac dla pary ze strefami twardości

Zobacz materace sprężynowe > 

 

Jeśli różnica w wadze pomiędzy partnerami jest duża warto pomyśleć o jeszcze innym rozwiązaniu – materacu o dwóch stopniach twardości. Mamy tu na myśli takie modele jak August i Aurelia, które są stworzone specjalnie z myślą o parach. Każda z osób ma w tym wypadku swoją połówkę z inaczej zaprojektowaną twardością oraz wypełnieniem.

Nawet jeśli jedna osoba waży 65 kg, a druga ponad 100 kg, można tak dopasować wspólny materac, by sen był wyjątkowo komfortowy.

 

Nie testujmy materaca w sklepie – dajmy sobie czas!

Ta zasada dotyczy właściwie wszystkich materacy. Nigdy nie podejmujmy decyzji o ostatecznym zakupie bezpośrednio w sklepie. Najlepiej skorzystać – jeśli jest taka okazja – z kilkudniowego okresu testowania w swoim domu, w takich warunkach, w jakich będzie wykorzystywany na co dzień.

W naszym sklepie internetowym można skorzystać z 30 dni darmowego testu – jeśli produkt nie spełni oczekiwań lub będzie wymagał wymiany na inny materac, jak najbardziej jest to możliwe.

 

Mój partner narzeka na bóle w plecach

Czy wiesz, że dzięki odpowiedniemu podłożu do spania, można nie tylko zapobiegać bólowi pleców, ale przede wszystkim także łagodzić już pojawiające się objawy?

Na rynku dostępne są materace, z wypełnieniem wykonanym z pianki wysokoelastycznej. Zapewnia ona idealne podparcie dla kręgosłupa, także dla jego naturalnych krzywizn. Wykonany w ten sposób materac, o odpowiedniej twardości, zapewni zdrowy sen na lata. Pianki tego typu są bowiem bardzo wytrzymałe. Podobnie działają materace sprężynowe z 7 strefami twardości. Układając się do snu, nie musimy się martwić, że rano będzie nas bolał kręgosłup.

 

A może dwa materace i jedno łóżko?

Dwa materace i dwuosobowe łóżko to jedno z rozwiązań, które bardzo często jest stosowane w hotelach. Możemy je również zastosować w domu. Na dwóch różnych materacach każdy z nas śpi niezależnie, nie występuje zjawisko przenoszenia drgań, a podłoże może mieć dowolną twardość. Należy pamiętać jedynie o tym, by materace miały jednakową wysokość. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że nie pozbędziemy się przerwy dzielącej obydwa materace, przez co nie uzyskamy jednolitego podłoża. 

Sypialnia marzeń, czyli jak urządzić pomieszczenie idealne do snu?

W dobrze urządzonej sypialni powinien panować minimalizm. Im mniej rozpraszaczy, tym lepiej. W pomieszczeniu, w którym ograniczymy liczbę mebli oraz dodatków, łatwiej skupimy się na zasypianiu. Według tej samej zasady dobierajmy również kolorystykę. Stonowane, jasne barwy nie pobudzają, a relaksują i uspakajają. Modne są np. białe zestawy mebli z matowymi lub połyskującymi frontami. Niektóre meble można także poddać renowacji, by dostosować je do wystroju pomieszczenia.

Wiele osób twierdzi, że z sypialni powinniśmy pozbyć się telewizora na rzecz książek, których czytanie pozwala szybciej zasnąć. A poza tym, czy przyjemna lektura to nie jest dobry sposób na zakończenie nerwowego dnia?

Niezbyt dobrym rozwiązaniem jest także mocowanie zegara do ściany lub stawianie go przy łóżku. Kontrolą czasu zajmijmy się w innych pomieszczeniach. W sypialni mamy odpoczywać.

Wreszcie, aby w sypialni było przyjemnie, połóżmy tuż obok łóżka miękki dywan. Nic tak nie poprawia humoru, jak poranne stąpanie po przytulnym futrzaku. Zimne panele, szczególnie zimą, nie zachęcają ani do wstawania, ani do przechadzki po sypialni.

Pamiętajmy, w sypialni spędzamy naprawdę dużo czasu, zwłaszcza wtedy, gdy sen jest dla nas ważnym elementem życia. Zadbajmy o to, by zasypiać ze swoim partnerem na odpowiednio miękkim podłożu, antyalergicznym oraz sprzyjającym regeneracji mięśni. W nocy odpoczywa przecież nie tylko nasz umysł, ale również ciało. Im lepiej śpimy, tym lepszy nastrój towarzyszy nam po przebudzeniu, a przecież w związku dwojga ludzi to bardzo ważne.

W naszej ofercie znajdują się materace wysokoelastyczne oraz sprężynowe, które idealnie sprawdzą się w przypadku par. Ich wykonanie uniemożliwia odczuwanie drgań w sytuacji, gdy druga osoba się porusza. Materac dla pary jest także dostosowany do wagi poszczególnych osób. W naszym sklepie można zamówić materac, a następnie testować go przez 30 dni u siebie w domu. Prawda, że to korzystne rozwiązanie?